Nie Używaj Opon Letnich Podczas Jazdy W Warunkach Zimowych

opony na każdą pogodę

Opon letnich nie należy używać w sezonie zimowym. Aby być chronionym i móc bezpiecznie jeździć w sezonie zimowym, musisz mieć opony zimowe lub opony całoroczne z homologacją zimową. Dedykowane opony zimowe to opony, które powinny być używane tylko w okresie zimowym i powinny być łączone z kompletem opon letnich. Opony letnie mogą wytrzymać wszystkie pory roku z wyjątkiem zimy, dlatego przed nadejściem zimy należy przełączyć się na opony zimowe. Jeśli wybierzesz opony na każdą pogodę, możesz ich używać przez cały rok.

Opony na każdą pogodę mają mieszankę gumową, która wytrzymuje zarówno wysokie, jak i niskie temperatury, dzięki czemu będziesz mieć przyczepność niezależnie od temperatury, podczas gdy w przypadku opon letnich staną się twarde w niskich temperaturach i stracą większość przyczepności. To zła wiadomość, ponieważ zimą naprawdę potrzebujesz dobrej przyczepności. Wzór bieżnika jest również bardzo różny w przypadku opon całorocznych i letnich, ponieważ opony na każdą pogodę mają wzór, który jest zoptymalizowany pod kątem doskonałej przyczepności na lodzie i śniegu, a latem nadal pracują na suchym i mokrym asfalcie. Nie zawsze jest to łatwa do wypracowania kompromis, ale te opony sprawiły, że działało i dzięki temu możesz bezpiecznie jeździć niezależnie od pogody i tego, co nadejdzie. Nie musisz się martwić o zmianę opon przed sezonem zimowym.

Opony letnie powinny być używane tylko w ciepłych porach roku, kiedy temperatura przekracza 0 ° C. Gdy spadniesz poniżej tej wartości, lepiej mieć oponę zimową lub opony całoroczne. Problem z oponami letnimi polega na tym, że stają się twarde, gdy spadniesz poniżej zera i nie będą w stanie zapewnić wystarczającej przyczepności na śliskiej nawierzchni. Jeśli masz długi i wyraźny okres zimowy, nadal zaleca się zmianę na dedykowaną oponę zimową i sparowanie jej z oponami letnimi.

Zapewni to najlepsze bezpieczeństwo i osiągi przez cały rok, jednak wymaga zmiany opon i zmiany na czas. Oznacza to, że będziesz musiał mieć w samochodzie opony zimowe, zanim nadejdzie zima, a nawet gdy temperatura spadnie do zera. Najgorsze, co może się zdarzyć, to to, że gdy nadejdzie zima, zostaniesz złapany bez opon z homologacją zimową, ponieważ będziesz mieć bardzo małą przyczepność, a jazda nie będzie bezpieczna.

Jeśli zdarzy się, że w warunkach zimowych będziesz mieć opony letnie, zawsze radzimy nie jeździć samochodem i korzystać z alternatywnego środka transportu do miejsca docelowego. Jeśli nie jest to możliwe, postaraj się odholować samochód na stację serwisową w celu wymiany opon lub dokonaj wymiany samodzielnie przed wyruszeniem w dowolne miejsce. Najgorsze, co można zrobić, to jechać w ruchu ulicznym bez opon dopuszczonych do jazdy zimą.

Więcej informacji na temat opon na każdą pogodę, które są dopuszczone do użytku zimowego, można znaleźć na stronie: https://www.nokiantyres.pl/

You Might Also Like