Zima Vyžaduje Zimní Pneumatiky

pneumatiky

To se může zdát logické, ale zdá se, že většina lidí o tom nepřemýšlí. Pokračují v jízdě bez ohledu na počasí nebo na to, v jakém stavu jsou jejich pneumatiky. O tom, jak důležité jsou pneumatiky ve skutečnosti a jak jsou důležité pro vaši bezpečnost, mají lidé obvykle málo znalostí. Bezpečnostní aspekt je mimořádně důležitý během zimní sezóny, když máte sníh, led nebo rozbředlý sníh, protože je mnohem náročnější jetna zimních silnicích.

Rozdíl mezi namontováním zimních pneumatik na vaše vozidlo je obrovský a bude určovat, jakou kontrolu nad svým vozidlem máte. S letními pneumatikami nebudete mít na ledu téměř žádnou přilnavost. To znamená, že nebudete moci ovládat směr svého vozu nebo ho zastavit. Schopnost ovládat naše vozidla je zásadní, a proto neexistuje žádná jiná možnost kromě koupě zimních pneumatik, které mohou během zimy zajistit potřebnou přilnavost a výkon. Pokud žijete v oblasti, kde nejsou příliš tuhé zimy, kde málokdy máte teploty pod nulou nebo máte jen omezené dny se sněhem, můžete si poradit s pneumatikami, které zvládnou celou řadu povětrnostních podmínek a povrchů, ale pokud máte skutečné zimy se sněhem, ledem a rozbředlým sněhem, není důvod, proč v zimě nepoužít sadu zimních pneumatik.

Na ledě potřebujete zimní pneumatiky, které byly navrženy s ohledem na tuto skutečnost. Zimní pneumatiky mají úplně jinou gumovou směs a dezén než letní pneumatiky. Díky tomu jsou tak skvělé na kluzkém povrchu. Pneumatiky s hroty se spoléhají na kovové trny, které jsou integrovány do povrchu a zajišťují trakci na ledu. Mají také široké drážky pro odvod rozbředlého sněhu. Pneumatiky bez hrotů mají speciální gumovou směs s integrovanými částicemi pro zlepšení přilnavosti, která vytváří trakci i bez hrotů.

Jakmile se rozhodnete pro pneumatiky, které jsou skvělé pro vás a vaše vozidlo, ujistěte se, že jsou vysoce kvalitní. Budou bezpečnější, ekonomičtější a odolnější proti opotřebení, takže vydrží déle a nemusí být nahrazovány tak často. Zimní pneumatiky bez ohledu na to, zda se rozhodnete pro hroty nebo bez hrotů, bude nutné každoročně měnit s letními pneumatikami pro teplé období, jako je jaro, léto a začátek podzimu.

V oblastech s méně častými zimami by mohly být použity celoroční pneumatiky, které jsou schváleny pro zimní provoz a lze je používat celoročně. Tyto pneumatiky jsou jako kombinace zimních pneumatik bez hrotů a letních pneumatik, a proto je lze používat po celý rok, aniž byste je museli měnit. Běhoun je kombinací letního vzoru a zimního vzoru, takže si poradí stejně dobře na suchých i mokrých letních cestách i na zasněžených a zledovatělých zimních cestách. To je velmi výhodná volba pro oblasti, kde máte velmi nestabilní počasí nebo kde můžete jet několik hodin a lyžovat nebo pak jet na pobřeží a plavat, aniž byste se museli starat o to, jaké pneumatiky máte.

Další informace o zimních pneumatikách najdete na: https://www.nokiantyres.cz/

You Might Also Like