Opcje opon zimowych w Europie w obliczu zbliżającej się zimy

opony letnie

W Europie panują zupełnie inne warunki zimowe w zależności od tego, gdzie mieszkasz, pracujesz lub normalnie prowadzisz samochód. Jeśli mieszkasz w północnej części, na pewno będziesz mieć dedykowane opony zimowe w sezonie zimowym, to samo dotyczy obszarów w Europie Środkowej, takich jak okolice Alp czy inne obszary zimowe. Podczas gdy na południu opcje opon mogą być bardzo różne, ponieważ możesz nie spotkać się z zimową pogodą i wystarczy opony letnie przez cały rok. Kiedy docierasz do obszarów, na których w sezonie zimowym panuje tylko sporadyczna pogoda, i czujesz, że zakładanie opon zimowych co roku to trochę przesada, opony na każdą pogodę mogą być idealną opcją.

Możesz kupić opony na każdą pogodę, które są zatwierdzone do użytku zimowego i mają symbol alpejski na ścianie bocznej, czego wymaga większość krajów, które wymagają opon zimowych w sezonie zimowym. Nie wystarczy już mieć na oponie oznaczenie M + S. Oznaczenie M + S może zostać dodane przez producenta opon według własnego uznania, podczas gdy oznaczenie alpejskie często nazywane również symbolem płatka śniegu z 3 szczytami górskimi (3PMSF) opiera się na wynikach testów wydajności w warunkach zimowych.

Opcja opon jest ważna, abyś mógł cieszyć się bezproblemową i bezpieczną jazdą. Jeśli mieszkasz w okolicy, w której panuje prawdziwa zima, najlepiej będzie, jeśli wybierzesz specjalną oponę zimową, w której zamontujesz ją przed nadejściem zimy, a po jej zakończeniu zmieniasz opony letnie. Zapewni to najlepsze osiągi i bezpieczeństwo, jeśli chodzi o przyczepność i właściwości jezdne w zimie. Możesz wybierać między oponami z kolcami lub bez kolców, w przypadku których opony z kolcami będą miały lepszą przyczepność na oblodzonych powierzchniach. Może to być różnica między wejściem na strome, oblodzone wzgórze, a nie. Na niektórych drogach samochód musi mieć łańcuchy śniegowe. Opony z kolcami nie są dozwolone we wszystkich krajach europejskich, więc posiadanie ich może powodować problemy, jeśli podróżujesz przez granice.

Jeśli mieszkasz w okolicy, w której występują tylko sporadyczne zimowe warunki pogodowe, ale chcesz mieć pewność, że jesteś bezpieczny podczas jazdy w warunkach zimowych, zimowa opona na każdą pogodę jest prawdopodobnie najlepszą opcją dla Ciebie. Mogą być używane do jazdy przez cały rok lub jako opony zimowe, a gdy nadejdzie lato, możesz zmienić opony na letnie. Zapewni to optymalną wydajność latem i nadal zapewni wystarczającą ochronę zimą, jeśli pojawi się śnieg. Może to być opcja, jeśli masz samochód o wysokich osiągach, w którym nie chcesz ograniczać żadnych osiągów latem, a mimo to chcesz móc nim jeździć przez cały rok i nie możesz zaakceptować optymalnych osiągów podczas zimowy.

Więcej informacji na temat najlepszych opon zimowych do jazdy w Europie można znaleźć na stronie: www.nokiantyres.pl

You Might Also Like